prezent dla dziewczyny na walentynki
Walentynki we dwoje na kanapie, z książką

Walentynki we dwoje na kanapie, z książką

Walentynki to miły czas dla zakochanych. W ten zimny czas można wybrać się do kina lub na kolację. Niektórzy jednak wolą spędzić go wraz z ukochaną osobą, na kanapie z książką. Jaki prezent można kupić bliskiej dziewczynie w Dzień Zakochanych?

Dzień zakochanych z dreszczykiem

Prezent dla dziewczyny na walentynki to nie musi być ckliwa powieść dla kobiet, może być to dobry i trzymający w napięciu kryminał. Na tym znają się mistrzowie ze Skandynawii. Kryminały pochodzące z tamtego regionu cechują się świetnym klimatem, dynamicznymi zwrotami akcji. Bohaterowie mają barwne osobowości, swoje problemy i sukcesy. Wybierając kryminał na prezent walentynkowy dla kobiety, można też sięgnąć po mistrzów polskich zagadek. Katarzyna Bonda może być strzałem w dziesiątkę.

Wspólne gotowanie w walentynki

Książka z nietuzinkowymi przepisami też jest ciekawym pomysłem dla bliskiej osoby. Zwłaszcza kiedy zakochani lubią razem eksperymentować w kuchni. Można wybrać przepisy z całego świata, wegańskie lub egzotyczne. “Jadłonomia” to pozycja doskonała dla wszystkich osób, które lubują się w wegańskich przepisach. “Leśna kuchnia” Mikulskiej Katarzyny to dobry pomysł dla osoby, która lubi kontrakt z naturą i pragnie dowiedzieć się, które rośliny są jadalne i pięknie prezentują się na talerzu. Książki kucharskie znacznie zwiększają repertuar potraw, które na co dzień goszczą na stołach. Dzięki temu poznać można nowe produkty i pokochać orientalne smaki.

Książki dla wybrednych

Niektóre pozycje literackie zmieniają poglądy na danych temat, poszerzają wiedzę oraz świadomość o otaczającym świecie. Kobiety, które lubią czytać książki popularnonaukowe, na pewno nie przejdą obojętnie obok “Sapiens”. Pozycja wyjaśnia wiele zagadnień związanych z dziedziczeniem, z zachowaniem człowieka, opisuje pragnienia oraz uniwersalne zasady życia. Podobną pozycją jest słynna książka “Samolubny gen”. Dawkins, znany i ceniony naukowiec, opisuje ewolucję. Uważa, że to najważniejszy proces, który sprawił, że człowiek znalazł się na szczycie drabiny gatunkowej.